PANDEMİ DÖNEMİNDE NASIL DERS ÇALIŞMALIYIM ?

Pandemi dönemini evde geçiren öğrenciler sıkıcı bir şekilde sabahtan akşama kadar evdeler.Bu dönemde dinç kalıp, ders çalışmaları gerekmekte öğrencilerin. Bunun için yapabilecekleri şeyleri az çok belli. Öğrenciler pandemi dönemi bir tatil değildir aksine bir maraton yapabilecekleri bir dönem olarak görmeli öğrenciler çünkü evde upuzun bir süreye sahipler. Ne okul için servis beklerken zaman kaybediyorlar ne de dışarıda dolaşmak için zaman kaybediyorlar o yüzden bu bol zamanı çok kolay bir şekilde değerlendirebilirler. Dinç kalıp verimli ders çalışmak için birkaç önerimiz var sizler için.

Bu dönemi bir tatil olarak görmemeli demiştik öğrencilerimiz için. Evet görmemeli ve her sabah erken kalkıp okula gidermişçesine hayatına devam etmeli öğrenciler. Hem sağlıklı kalmak bünyeyi doğru beslemek adına hem beyinlerinin alışmış olduğu çalışma düzenini bozmamak adına böyle yapmalı sevgili öğrenciler. Ardından mutlaka kendilerine bir ders çalışma zamanı belirlemeli her gün ders çalışıp yüz yüze eğitimdeki performanslarını geriletmemeliler. Her gün mutlaka ders çalışmalı diyoruz bir öğrenci çünkü bir öğrenci ders çalışmamaya alışırsa heleki böyle bir uzun pandemi döneminde eğitim hayatı boyunca zorluklar çekebilir.

Bol bol meyve yiyip vücudunuzu besleyin çünkü vücudunuzun enerjiye ihtiyacı var bu hareketsiz dönemde bol bol abur cubur yiyip hem kendinizi hem beyninizi sakın yormayın sevgili öğrenciler.

Verimli ders çalışmak adına her 5 günde ya da haftada bir masanızın yerini ya da ders çalıştığınız odayı değiştirebilirsiniz çünkü dışarı çıkmadığınızdan görsel hafınızanız şu an biraz yavaş.

Başarılar!

Resimler